معمارسرا

دانلود پروژه معماری، نقشه های معماری، پاورپوینت معماری

7 اشتباه در دکوراسیون آشپزخانه

7 اشتباه در کوراسیون آشپزخانه

7 اشتباه در دکوراسیون آشپزخانه

 

1. توجه نکردن به جنبه احساسی: خیلی از افراد هنگام طراحی دکوراسیون آشپزخانه تنها به جنبه کاربردی و تأمین ابزار و تجهیزات رفاهی آن توجه می کنند؛ در صورتی که آشپزخانه فضایی است که باید آرامش بخش و بی دغدغه باشد تا بانوی خانه با آرامش در آن به کار بپردازد و افراد خانواده نیز هنگام صرف غذا به سمت این فضا جذب شوند. می توانید با قرار دادن یک ضبط صوت و پخش صدای ملایم موسیقی یا استفاده از عناصر طبیعی مانند گیاهان یا آکواریوم انرژی تازه ای به فضای آشپزخانه بدهید.

.

.

اشتباه در دکوراسیون آشپزخانه

.

.

2. توجه نداشتن به پتانسیل های موجود در فضا: برای جای دادن اصولی تمام وسایل و لوازم مورد نیاز در آشپزخانه، باید به تمام پتانسیل های موجود در فضا توجه و از آنها استفاده کنید. شاید یک فضای خالی میان ماشین ظرفشویی و کابینت، جای مناسبی برای جای دادن سطل زباله یا سبد سیب زمینی و پیاز باشد و مجبور نشوید درون کابینت را بی جهت برای این دو وسیله اشغال کنید.

3. سیستم تهویه هوا: سیستم تهویه نیز از دیگر موارد بسیار ضروری و با اهمیت در آشپزخانه است که در برخی آشپزخانه ها به آن توجه کافی نشده است. از بین بردن بو های حاصل از پخت و پز باعث ایجاد شادابی در دکوراسیون و نشاط در کدبانوی خانه می شود. ضمن اینکه از رسوب مواد غذایی بر روی کاشی ها نیز جلوگیری به عمل می آورد.

4. ناتمام گذاشتن چیدمان: این مورد بسیار حیاتی است و عدم رعایت آن می تواند به جلوه دکوراسیون آسیب برساند. این اشتباه زمانی رخ می دهد که چیدمان را در یک مرحله نیمه کاره رها کرده و قصد داشته باشید بعدا آن را تمام کنید. در این حالت ممکن است چیدمان مد نظرتان را فراموش کنید، یا آنطور که باید و شاید نتوانید آن را تکمیل کنید و به همین دلیل آن فضا ناقص و رها شده به نظر خواهد رسید. بنابراین برای چیدمان هر بخش از آشپزخانه زمان کافی در نظر بگیرید.

 

5. استفاده از وسایل آشپزخانه در سایز های نادرست: برای پیشگیری از وقوع این اتفاق توصیه می کنیم که قبل از خرید وسایلی مانند یخچال، مایکروفر ، ماشین لباشسویی و … جایی را که برای آنها هنگام ساخت کابینت در نظر گرفته شده است اندازه گیری کنید یا در صورت داشتن این وسایل، متناسب با اندازه آنها برایشان جایی به صورت توکار فراهم کنید.

6. قرار دادن وسایل بلا استفاده در آشپزخانه: توصیه می کنیم تجهیزاتی را که از آنها استفاده نمی کنید هرگز در جایگاه یک وسیله دکوری در آشپزخانه قرار ندهید. تنها، وسایل برقی و تجهیزاتی را در چیدمان آشپزخانه بگنجانید که می دانید مورد استفاده قرار می گیرند.

7. استفاده از یک مارک برای تمام وسایل: زمانی به این اشتباه پی می برید که اجرای دکوراسیون به پایان رسیده است. به مارک خاصی تعصب نشان ندهید و مارکی را انتخاب کنید که هم کارآیی خوبی داشته باشد و هم بتواند به زیبایی دکوراسیون آشپزخانه شما کمک کند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
Twitter Facebook Digg yahoo

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *