معمارسرا

دانلود پروژه معماری، نقشه های معماری، پاورپوینت معماری

انتخاب رنگ در دکوراسیون داخلی

انتخاب رنگ در دکوراسیون داخلی

انتخاب رنگ در دکوراسیون داخلی

 

 

هنگامیکه با یک اتاق خالی و بدون رنگ روبرو می شویم ، برگزیدن رنگ برای دیوارها، کاغذ دیواری و وسایل اتاق و دکوراسیون کاری دشوار به نظر می رسد. نیاز به نگرانی نیست، روش های بسیاری برای طراحی یک اتاق زیبا وجود دارد که آسان ترین آن بهره گیری از “تک رنگ” می باشد. مهم ترین خاصیت دکوراسیون تک رنگ، تسکین ویژه آن و واکنش پذیری آن در نگاه نخست است، بویژه اگر از “رنگ های گرم” یا آبی و سبز بهره‌گیری شود.

 

رنگ آبی در نشیمن

 

 

رنگ قرمز در نشیمن

 

رنگ سفید در نشیمن
روشی دیگر استفاده از رنگ های گوناگون به صورت پی در پی “قیاسی” است. به کارگیری پنج رنگ و یا بیشتر و البته رنگ های خنثی تنها پرماسیدن سرگیجه و شلوغی با خود همراه خواهد داشت. یکی از بهترین روش ها، استفاده از سه رنگ به همراه یکی از رنگ های اصلی است. برای مثال ترکیب زرد یا سبز با نارنجی، یک ترکیب مناسب و رایج در این موارد به شمار می رود.

 

 

ترکیب زرد و نارنجی در دکوراسیون

 

 

 

ترکیب سبز و نارنجی در دکوراسیون

روش سوم بکارگیری “رنگ های متمم” است که علاوه بر واکنش پذیری دیگران، ترکیبی خنثی کننده دارد و ظاهر هارمونیکی نیز دارد. این نوع طراحی اغلب با به کارگیری دو رنگ و استفاده حاشیه ای رنگ به صورت تیره تر یا روشن تر شکل میگیرد. افزودن رنگ سفید به ترکیب سبز و قرمز، هیجان و لطافت را به همراه خواهد داشت. همچنین افزودن سفید به ترکیب زرد و آبی، رنگ بندی مجذوب کننده ای برای پذیرایی خواهد بود.

 

ترکیب رنگ ها در دکوراسیون داخلی

چهارمین روش بکارگیری رنگ های متمم با حالتی موازی و پی در پی است ، یعنی ترکیبی از شیوه سوم و دوم. این طراحی اغلب با به کارگیری از سه رنگ قابل اجراست، یک رنگ به عنوان “رنگ پایه” استفاده می شود و دو رنگ دیگر بگونه ای که متناسب و هارمونی با رنگ اول باشند در دو طرف آن جلوه نمایی می کنند. همانطور که میدانید متمم ایده آل رنگ های “سبز و آبی”، “قرمز و نارنجی” هستند. به کارگیری سایه، یا رنگهای تاریک تر یا روشن تر رنگ های اصلی به به عمق طراحی می افزایند.

نحوه ترکیب رنگ ها در منزل

یک شیوه رایج انتخاب رنگ در دکوراسیون داخلی “متمم سه گانه” یا “مثلث” رنگها می باشد و به آسانی نیز قابل اجرا اند.
برای شروع یک رنگ به عنوان رنگ اصلی انتخاب می شود و دو رنگ دیگر را از رنگ های نزدیک به رنگ اصلی و یا حتی متضاد آن گزینش شود. برای مثال زمانیکه که رنگ اصلی” آبی” است، رنگ های پسندیده برای ایجاد تحول در اتاق قرمز و زرد می باشد.

رنگ های متمم سه گانه در دکوراسیون داخلی

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
Twitter Facebook Digg yahoo

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *