معمارسرا

دانلود پروژه معماری، نقشه های معماری، پاورپوینت معماری

پاورپوینت مجموعه ورزشی های خارجی – نمونه موردی

پاورپوینت مجموعه های ورزشی

پاورپوینت مجموعه ورزشی های خارجی – نمونه موردی

 

 

 

وضعیت اولیه – دره زیبا در پیچ رودخانه مسکو، پر از احساس آزادی و فضا، با کانسپت از تصویر دریچه هایی مانند چمباتمه زدن در ساحل و بالهای خود را باز کرده تا دوباره به هوا بپیچد. فرم پلاستیکی بر احساس سبکی و پرواز تاکید دارد. آلاچیق ها و سایبان های بسیاری پوشیده شده فضاهای بینابینی را تشکیل می دهند که فضای داخلی را با منظره پیوند می دهند. فضای داخلی این مرکز شامل دو زمین تنیس، حوضچه داخلی و خارجی، مرکز تناسب اندام، آبگرم، باشگاه کودکان و یک کافه است.

طرح اولیه این مجموعه از رودخانه شهر مسکو که در آن یک حس آزادی و با الهام از تصویر مرغابی که بالهایش را باز کرده است تا دوباره به پرواز درآید ایده گرفته شده است. در قسمت هایی از نمای بیرونی آن طرح کلاه فرنگی و سایه بان آبی اجرا شده است که خود نوع ارتباط با محیط اطراف را برقرار می کند. قسمت های موجود در پروژه شامل دو زمین تنیس، استخر رو باز و سربسته، سونا و جکوزی، مرکز تناسب اندام و بدنسازی، باشکاه کودکان و نوجوانان و رستوران میباشد. هر شئ براساس ارزش زیباشناختی که دارد در ذهن اثری خاص می گذارد این تداعی در ذهن به عوامل گوناگونی مانند شخص ناظر وضعیت شئ و عملکرد آن بستگی دارد. سانتایانا سه گونه ارزشهای بیانی یا تداعی کننده را تحت عنوان زیبا شناختی، عملی، منفی نام برده است.

ارزش زیبایی شناختی: دریافت تداعی زیبایی شئ یا اثر توسط مشاهده گراست.

ارزش عملی: بیان سودمندی یک شئ یا اثر است این ارزش از بیان کارکرد شئ حاصل می شود.

ارزش منفی: از شوکه شدن، وضعیت غیر منتظره، ترسیدن یا تجربیات نا خوش آیند دیگر بوجود می آید. لذت بخش بودن هر فرم بر اساس ارزشی که دارد و پیامی که منتقل می کند. این لذت در هر شرایطی می تواند به صورتهای گو نا گون ادراک شود. مولس ساختمان و منظر را ترکیبی از اجزایی می داند که هر کدام پیامی را منتقل می کنند. لذت بخش بودن پیام وابسته به ساختار آن است.

 

فهرست پاورپوینت:

مجموعه ورزشی چند منظوره شهر مسکو
مجتمع مسکونی در مجاورت یک مجموعه ورزشی
مجموعه ورزشی در شیلی
مجموعه ورزشی در کانادا
مجموعه ورزشی و تناسب اندام ویژه معلولین
مجموعه ورزشی در لهستان
مجموعه ورزشی در تایلند
مجتمع ورزشی چند منظوره به همراه مجموعه ورزش های آبی

 

دانلود پاورپوینت مجموعه ورزشی های خارجی

صفحات: 80 اسلاید

فرمت فایل: پاورپوینت – PPTX – قابل ویرایش

 

 

پرداخت و دانلود با کلیه کارت های بانکی عضو شتاب

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
Twitter Facebook Digg yahoo