معمارسرا

دانلود پروژه معماری، نقشه های معماری، پاورپوینت معماری

Yayoi Kusama ( یایویی کوساما ) در لوییس ویتون

یایویی کوساما

Yayoi Kusama ( یایویی کوساما ) در لوییس ویتون

.

.

 

یک روز صبح اول وقت ، در نیو یورک آمریکا قدم زنان به خیابان پنجاهم رفتم و توجه کردم که ساختمان لوئیس ویتون در خیابان پنجاه و هفتم ، که توسط Jun Aoki طراحی شده بود ، کمی متفاوت به نظر می رسید .

.

.

Yayoi Kusama ( یایویی کوساما ) در لوییس ویتون

.

.

در عبور از خیابان برای نگاهی دقیق تر به ساختمان ،فهمیدم که ویترین مغازه با تغییراتی آراسته شده و دکوری جدید برای نمایشگاه Yayoi Kusama  در موزه ویتنی به خود گرفته است ، که اسپانسر آن لوییس ویتون بود. روابط شکل گرفته در دنیای هنر شدیدا” تازه و نو هستند و برندهایی نظیر لوییس ویتون به طرز مخصوصی با هنرمندان ارتباط یافته اند . تاکاشی موراکامی را به یاد دارم که سالها پیش طرح های تصویرسازی اش را بر روی کیف های لوییس ویتون اجرا کرده بود و به نمایش گداشته شده بود .بنابراین این طرح جدید به نمایش گذاشته شده به هیچ صورت ناگهانی و شوک آور نبود .

.

.

Yayoi Kusama ( یایویی کوساما ) در لوییس ویتون 2

.

.

ولی قرار دادن هنرمند در داخل ویترین فروشگاه واقعا” تعجب آور خواهد بود .من باید قبول کنم که در یک نگاه مختصر به ویترین مغازه فریب خورده بودم .آیا او برای رسیدن به سطح های بالاتر در انجا به شرکت درامده بود ؟ ولی عکس های هنرمند 83 ساله دورتادور ورودی موزه ی ویتنی و پرده برداری نقاط به رقص آمده ظاهری او را در یک صندلی چرخدار نشان می دهد .بنابراین احتمالا” او برای نمایش گذاشتن خود در داخل ویترین به روش های آبرامویک نه ایستاده است . با این وجود جلوه و نمای خارجی کاملا” سرگرم کننده و لذت بخش اند و باعث توجه فراوان به لوئیس ویتون و هنر یایوی کوساما هستند .

 

یایویی کوساما

Yayoi Kusama ( یایویی کوساما ) در لوییس ویتون 3

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
Twitter Facebook Digg yahoo

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *