معمارسرا

دانلود پروژه معماری ، نقشه های معماری ، نقشه اتوکدی

پرسش و پاسخ های معماری و دکوراسیون داخلی ، سری اول

پرسش و پاسخ های معماری و دکوراسیون داخلی ، سری اول

پرسش و پاسخ های معماری و دکوراسیون داخلی ، سری اول

 

 

پرسش و پاسخ های معماری و دکوراسیون داخلی ، سری اول

پرسش و پاسخ های معماری و دکوراسیون داخلی

مزایا و معایب اجاق گازهای توکار و مبله چیست ؟

مهمترین  مزیت اجاق گازهای توکار ، بهره گیری از فضا زیر گاز به عنوان یک یونیت مجزا و یک پارچه است  که ضمن استفاده بهینه از این  فضا رویه کابینت هم یک تکه خواهد شد اما عیب اصلی این نوع  اجاق گازها ، چرب شدن  صفحه کابینت هنگام استفاده است به علاوه ، احتمال این  وجود دارد که در مواردی که از ظروف بزرگ در روی گاز استفاده شود ، شعله گاز به صفحه  مجاور اصابت کرده و تغییر رنگ یا خرابی در آن  نقطه ایجاد کند .

تکنیک های جدیدی که میتوان آنها را در طراحی کابینت اعمال کرد نام ببرید و درباره  کاربرد هر یک توضیح دهید ؟

استفاده از اکسوری ها در درون کابینت به صورت  کلی باعث سهولت در استفاده از کابینتها میشود مثلا * پنتری برای ایجاد سوپر مارکت ۳ تکه جادار در آشپزخانه ، ترموشن ، مجیک ترنزوترنز ۳۰رب برای استفاده بهینه از بخش های کنجی یا جک اوتنوش برای دسترسی راحت به کابینت های دیواری ، تکنیک های جدید هستند که در صنعت کابینت سازی کاربرد دارند یکی دیگر از تازه های دکوراسیون در بخش کابینت ، استفاده از میزهای شیشه ای زیبا و در عین حال قابل استفاده  که در ارتباط با کل فضا قرار دارد .

نورپردازی در آشپزخانه باید به چه صورت باشد ؟

برای نور پردازی آشپزخانه  باید نور آمبیان  (عمومی ) برای کل فضا استفاده شود از نور فیلایت یا نقطه ای نیز می توانید باری ایستگاه های کاری مختلف در آشپزخانه  استفاده کنید مثلا بالای ظرفشویی ، داخل کابینت های درشیشه ای ، زیر کابینت ها و ……..

تا چه حد می توان در طراحی آشپزخانه در مصرف برق صرفه جویی کرد ؟

استفاده از نورهای لایت به عنوان نور عمومی ، بهره  گیری از نور تفکیکی (فیلایت) در ایستگاه های کاری مختلف ، استفاده از لامپهای کم مصرف و نهایتا معمارای صحیح و ساخت آشپزخانه  در محلی که از نور طبیعی بهترین  استفاده  را ببرد ، باعث صرفه جویی در مصرف برق خواهد شد شما می توانید برای هر یک از لامپ ها و روشنایی های آشپزخانه  ، یک کلیه  مجزا در نظر بگیرید تا مجبور نشوید به طور همزمان از چند منبع نوری استفاده برید  .

بهترین ترکیب رنگی برای دکوراسیون آشپزخانه چپ لطفا چند نوع ترکیب شرح دهید ؟

در ترکیب رنگ ها ایجاد کنتر است  و هارمونی بسیار مهم است . این کنتراست می تواند از طریق تضاد رنگی بین در با تاج ، پاچراغی و پاخور صفحات کابینت با تضاد رنگی بین یونیت زمین و دیوار ایجاد شود همچنین می توان  از تضاد رنگی بین کابینت با کاشی کف ،  دیوارها و سقف برای ایجاد کنتراست بهسره گرفت برای اینکه  رنگ های موجود در فضا با یکدیگر هماهنگی و هارمونی یابد بهتر است از رنگ های خنثی به عنوان  دستگیره درها ، صفحات روی کابینت ، سینک و …. استفاده کرد .

پرسش و پاسخ های معماری و دکوراسیون داخلی

 

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
balatarin cloob Twitter Facebook Google Buzz Digg yahoo Technorati

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *