معمارسرا

دانلود پروژه معماری، نقشه های معماری، پاورپوینت معماری

پاورپوینت نورگیرها

پاورپوینت نورگیر ها

 

 

 

شیشه های چاپدار و رفلکتیو:
شیشه های چاپدار که در انواع سخت سازی شده و معمولی ارائه می گردند شامل طرح های مختلف از جمله به شکل سنگهای گرانیتی تولید می شوند و برای نمای ساختمانها، پارتیشنها، نمای داخلی ساختمانها، نورگیر ها، شیشه های لوازم خانگی و دربهای ورودی شیشه ای استفاده می شوند.

شیشه‌های مات یا نیمه شفاف:
این شیشه‌ها در حالت مذاب، شفاف‌اند. اما هنگام شکل دهی به دلیل جدایی و تعلیق ذرات ریز در محیط شیشه، کدر می‌شوند. این ذرات از نظر اندازه و چگالی در شیشه، انواع متفاوتی دارند و نور را به هنگام عبور، پخش می‌کنند. شیشه مات، اغلب از شیشه شفاف حاوی نقره بدست می‌آید. این ذرات نقره در واقع نقش هسته را برای رشد بلورهای غیر فلزی ایفا می‌کنند. این نوع شیشه برای ایجاد برخی سبکهای معماری مثلا در پنجره نورگیر ها به منظور عبور طول موج مشخصی از نور و برای ظروف غذا خوری بکار می‌رود.

نورگیرها و پنجره ها و از نظر صرفه جویی انرژی نقش حساسی دارند، چرا كه حدود ۳۰ % از كل تلفات حرارتی ساختمان از پنجره ها و نورگیر ها صورت می گیرد.

جلوگیری از تلفات حرارتی پنجره ها و نورگیر ها:
حفاظت از پنجره های سقفی و نورگیر ها: پنجره های سقفی و نورگیر ها در تامین روشنایی ساختمان نقش بسیار مهمی دارند. اما وجود آنها میتواند مشكلات زیادی از نظر گرمایی ایجاد كند. برای پیشگیری یا حل این مشكلات اقدامات مختلفی را میتوان انجام داد. دو جداره كردن شیشه ها راهی است برای كاهش اتلاف حرارتی در زمستان اما باز هم اتلاف حرارتی آنها تا ۱۰ برابر یك سقف ایزوله شده است. برای كاهش اثر نورگیر ها میتوان آنها را با یک صفحه شفاف یا شیشه اضافی از محیط خانه جدا كرد. برای كاهش اثرات منفی نورگیرها در تابستان میتوان روی آن سایبان نصب كرد یا پره هایی با زاویه قابل تنظیم روی آنها قرار داد.

 

فهرست پاورپوینت:

 

نورگیرهای سقفی و گنبدها
مسدود نمودن نورگیرهای سقفی
انواع نورگیر ها
نصب نورگیر
شیشه های چاپدار و رفلکتیو
شیشه‌های مات یا نیمه شفاف
صرفه جویی انرژی در پنجره ها و نورگیر
جلوگیری از تلفات حرارتی پنجره ها و نورگیر ها

 

دانلود پاورپوینت نورگیر ها

صفحات: 52 اسلاید

فرمت فایل: پاورپوینت – PPt

 

 

پرداخت و دانلود با کلیه کارت های بانکی عضو شتاب

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
Twitter Facebook Digg yahoo