معمارسرا

دانلود پروژه معماری، نقشه های معماری، پاورپوینت معماری

پاورپوینت شهرستان قزوین

پاورپوینت شهرستان قزوین

 

پاورپوینت شهرستان قزوین

 

 

شهرستان قزوین با مرکزیت شهر قزوین در فاصله ۱۵۰ کیلومتری از مرکز کشور در محدوده شمال غرب ایران قرار دارد و بر اساس نقشه تقسیمات کشوری پنج بخش مرکزی، رودبار الموت ، رودبار شهرستان ، طارم سفلی و کوهین و هفت شهر قزوین، اقبالیه، محمودآباد نمونه، معلم کلایه، رازمیان، سیردان، کوهین در این شهرستان قرار گرفته است و شهرستان قزوین بیشتر از یک سوم مساحت ۱۵ هزار و ۸۰۵ کیلومتر مربعی استان یعنی ۵ هزار و ۶۹۳ کیلومتر مربع آن را به خود اختصاص داده است.

 

بر اساس سرشماری سال ۱۳۹۰ از مجموع جمعیت یک میلیون و دویست هزار نفری استان قزوین نزدیک به نیمی از آن یعنی ۵۶۶ هزار نفر در شهرستان قزوین زندگی می کنند.بر اساس این سرشماری ۴۶۴ هزارو ۳۲۳ نفر از جمعیت شهرستان قزوین در مناطق شهری و ۱۰۱ هزارو ۹۱۳ نفر در مناطق روستایی زندگی می کنند. که از این تعداد ۲۸۷۰۰۹ مرد و ۲۷۹۷۶۴ نفر زن هستند.

فارسی زبان رایج در بین عموم اهالی قزوین است قزوینی ها،اصالتا فارسی زبان هستند. بعد از فارسی زبانهای ترکی و تاتی از زبانهای بومی قزوین می باشد و گویشوران بسیاری دارد و عمده روستاهای دشت قزوین ترک زبان هستند.از آنجا که این شهر بمانند شهرهای تهران و کرج یکی از شهرهای مهاجر پذیر است، برخی از ساکنان این شهر که به قزوین مهاجرت کرده اند به زبان های مختلفی از قبیل تاتی، مراغی، کردی، لری، ترکی و رمانلویی نیز سخن می‌گویند.

اقلیم شهر قزوین با آب و هوای سرد کوهستانی در بلندای ۱۲۷۸ متری از سطح دریا واقع شده است. مرتفع ترین نقطه استان قزوین، در قله شاه البرز با ۴۲۰۰ متر و سیاهلان با ۴۱۹۰ متر ارتفاع از سطح دریا در شهرستان قزوین قرار دارد و پست ترین نقطه استان هم در منطقه طارم سفلی و در کنار دریاچه سد سفید رود با ارتفاع ۳۰۰ متر از سطح دریا در این شهرستان واقع شده است. همچنین پرآب ترین رودخانه استان یعنی شاهرود در منطقه الموت در شهرستان قزوین است و پرآب ترین چشمه آب استان یعنی وگل هم در این شهرستان قرار دارد.

 

 

فهرست پاورپوینت:

 

فصل اول

۲ـ مشخصات عمومی استان قزوین

۱ـ۲ـ تقسیمات کشوری

۳ـ معرفی اجمالی شهرستان قزوین

۴ـ ویژگی‌های طبیعی شهرستان قزوین

۱ـ۴ـ زمین شناسی

۲ـ۴ـ توپوگرافی

۳ـ۴ـ هواشناسی و اقلیم

۲ـ۶ شناسایی روستاهای حوزه نفوذ روستای فیشان

۳ـ۶ تقسیمات سیاسی و اداری و راه ارتباطی حوزه نفوذ روستای فیشان

 

 

دانلود پاورپوینت شهرستان قزوین

صفحات: ۴۳ اسلاید

فرمت فایل: پاورپوینت – PPTX

 

 

پرداخت و دانلود با کلیه کارت های بانکی عضو شتاب

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
balatarin cloob Twitter Facebook Google Buzz Digg yahoo Technorati