معمارسرا

دانلود پروژه معماری، نقشه های معماری، پاورپوینت معماری

مقاله ترجمه شده فرسایش خاک توسط باد (انگلیسی و فارسی)

دانلود مقاله فرسایش خاک توسط باد

مقاله ترجمه شده فرسایش خاک توسط باد (انگلیسی و فارسی)

 

 

 

 

دانلود مقاله فرسایش خاک توسط بادها

فرسایش خاک توسط باد

چکیده ای از مقاله :

در مناطق خشک و نیمه خشک ایالات متحده امریکا، مناطق وسیع تر تحت تاثیر فرسایش باد قرار می گیرند. دشت های وسیع در شرق کوه های راکی، منطقه ای می باشد که به طور خاص تحت ناثیر حرکت بادها بوده که ۲۰ درصد کل زمین های ایالات متحده را شامل می گردد. بسیاری از مناطق مرطوب نیز توسط فرسایش باد آسیب می بینند. مناطقی که تحت آسیب بیشتری قرار می گیرند شامل زمین های ماسه ای در امتداد نهرها، دریاچه ها و سرزمین های ساحلی و خاک های آلی می باشند.خاک های نباتی و گل و لای ۱۰ میلیون هکتار از ۳۴ ایالت امریکا را شکل می دهند.

فرسایش باد علاوه بر اینکه باعث انتقال خاک می گردد، بلکه باعث خسارت به محصولات، خاکریزها، سازه ها و بزرگراه های می گردد. ذرات ریز خاک در میان زمین ها جابه جا شده  و در نتیجه باعث کاهش بازده محصولات می گردد. رسوبات ته نشین شده برای بسیاری از مردم مشکل آفرین بوده و می توانند بر روی سلامتی افراد تاثیرگذار باشند. مواردی وجود دارد که این گرد و خاک فرسایشی باعث کاهش دید می گردد این شرایط منجر به تصادفات مرگ آوری می گردد. برای نمونه در سال ۱۹۹۱، ۱۰۴ وسیله نقلیه در یک تصادف بین ایالتی به هم پرخورد داشته که نتیجه آن ۱۵ مرگ و ۱۵۰ زخمی بود.
این ذرات می توانند بر روی اقیانوس ها نیز حرکت کنند.در نتیجه نشست خاک در واشنگتن دی سی ناشی از فرسایش باد در دشت های بزرگ در دهه ۱۹۳۰باعث شد ایالات متحده گفتگوهایی را در این زمینه شروع کند.

 

عنوان انگلیسی مقاله: Soil erosion by wind
فرمت: WORD (قابل ویرایش)
تعداد صفحات فایل انگلیسی:۱۶
تعداد صفحات فایل ترجمه شده: ۱۷
قیمت : ۱۶۵۰۰ تومان

پرداخت و دانلود با کلیه کارت های بانکی عضو شتاب

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
balatarin cloob Twitter Facebook Google Buzz Digg yahoo Technorati

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *