معمارسرا

دانلود پروژه معماری ، نقشه های معماری ، پاورپوینت معماری

پایان نامه اکسپرسیونیسم

دانلود پایان نامه اکسپرسیونیسم (رشته هنر)

 

 

پایان نامه اکسپرسیونیسم

پایان نامه اکسپرسیونیسم

 

 

پایان نامه رشته هنر با موضوع ” اکسپرسیونیسم

مقدمه

اکسپرسیونیسم یکی از رایج‌ ترین شیوه‌ های تئاتر معاصر جهان است که از سردمداران آن مانند رهبران دیگر مکاتب هنری تحت تأثیر شرایط اجتماعی و جو حاکم بر جامعه این شیوه را به عنوان شیوه‌ای نوین در ادبیات به وجود آوردند. در اواخر قرن ۱۹ رهبران مکتب سمبویسم در تلاشی که در زمینه توسل به نماد برای بیان افکار و همچنین ایجاد قالب هنری نو برای آثار خود آغاز کردند بیان داشته که نمایش بهانه‌ای بیش برای رویا نیست این منش تحت شرایط سیاسی اجتماعی بعد از جنگ جهانی اول در آلمان منجر به پیدایش نمایش اکسپرسیونیستی می‌گردد. جنبش اکسپرسیونیست در آلمان در واقع حاصل جریانهای گوناگون اجتماعی و هنری بسیاری بود می‌توان اولین نشانه‌های اکسپرسیونیسم را در

آتالااکسترتبرگ و نمایشنامه‌های مضحک و عجیب و غریب و بحث‌انگیز فرانک و دکنید که محتوای سرمایه داری و ضد جنگ افروزی داشتند پیدا کرد.

جنگ خانمان سوز جهانی اول و عواقب وحشت ناک آن که شکست آلمان را ایجاد نمود تأثیری بس ژرف در اندیشه هنرمندان ایجاد نمود. ان امیدی ایجاد شده پس از جنگ ویرانی‌ های به جای مانده از جنگ و کم ارزش شدن هویت انسانی و سوق جامعه به سوی ماشینیزم با سرعتی مافوق سرعت نور این اندیشه را در انسان ایجاد کرد که دیگر جامعه ، جامعه انسانی و متعادی نیست ارزش انسان در مقایسه با پیشرفت ماشینیزم روز به روز بر یخی شدن احساس در انسان می‌افزود. له شدن توده‌های انسانی در بین چرخ دنده‌های صنعتی و پدیدار شدن قشر سرمایه دار از عوامل مهم ظهور مکتب اکسپرسیونیسم بود.

 

مکتب اکسپرسیونیسم در نمایش عکس العمل در مقابل ناتورالیسم بود. نویسندگان جوان و حساس و خشمگین آلمان در تلاش یافتن غالبهای هنری دیگری جز ناتورالیسم برای بیان افکار و احساسات و تأثیرات خود بودند . در واقع اکسپرسیونیسم به معنای صرف خود به عنوان یک مکتب نمایش کوششی است برای تمرکز و قدرت بخشیدن در عبادات ، صدا ، رنگ ، و حرکت در جهت ارائه تکنیکی غیر واقعی که به طریق تند و سخت تماشاگران را برانگیزد و با نمایشنامه‌ های اکسپرسیونیسم که در واقع واکنش ذهن نویسندگان آلمان در مقابل شرایط حاکم بر جامعه بود. شخصیتها به یک دنیای خاص تعلق داشتند و آنها اسیر تصورات خود و شخصیت درونی خودشان بودند و بیش از آنکه خود و دیگران را به عنوان واقعیت های عینی به حساب بیاورند برداشتی ذهنی پندار گرایانه و گاه رمانتیک از همدیگر دارند و بدین گونه خلاء زندگی احتماعی‌ شان را با تصوری فرا واقعی از دیگران پر می‌کنند همه موجودیت فلسفی آنها در همین تصورات فردی آنها خلاصه شده است.

 

 

تعداد صفحات : ۳۲۸ صفحه

فرمت فایل : ورد – word – doc – قابل ویرایش

حجم فایل : ۱۲۲ کیلوبایت

قیمت : ۲۴۰۰۰ تومان

 

راهنمای خرید :
پس از کلیک بر روی دکمه پرداخت آنلاین و خرید توسط کلیه کارتهای عضو شبکه شتاب ،فایل خریداری شده قابل دانلود خواهد بود و به ایمیل شما نیز ارسال خواهد شد .

 

پرداخت و دانلود با کلیه کارت های بانکی عضو شتاب

پایان نامه اکسپرسیونیسم

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
balatarin cloob Twitter Facebook Google Buzz Digg yahoo Technorati

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *