معمارسرا

دانلود پروژه معماری، نقشه های معماری، پاورپوینت معماری

دانلود پاورپوینت معماری مدرن

دانلود پاورپوینت معماری مدرن

 

 

 

دانلود پاورپوینت معماری مدرن

دانلود پاورپوینت معماری مدرن

 

 

 

معماری مدرن یا معماری نوگرا  نام جنبشی در معماری است. در معماری مدرن ، کارکرد با ایده‌هایی ترکیب می‌شود که مفاهیم و فرم‌های تاریخی از آن حذف شده‌اند. از شیوه‌های این نوع معماری می‌توان سبک بین‌المللی ، آرت دکو ، معماری آلی ، و سبک چمنزار را نام برد.

نخستین اعلامیه مهم بین‌المللی معماری نوین ، وایسنهوف در اشتوتگارت –۱۹۲۷- در واقع نمایشگاهی با عنوان “سکونتگاه” بود. جنبش مدرن با در نظر گرفتن سکونتگاه به عنوان نقطه عطف، سلسله مراتب سنتی کارهای ساختمانی را دگرگون کرد. کلیسا و قصر، به عنوان مهم‌ترین کارهای گذشته ، اهمیت خود رااز دست دادند، و از آن زمان به بعد موسسات عمومی دولتی، «توسعه» خانه را مورد توجه قرار دادند. به موجب همین امر نوعی نگرش دموکراتیک جدید ، بر پایه ساختار دنیای نوین پدید آمد.

بارها پیشگامان معماری مدرن تازگی جهان مدرن را یادآور شدند ، و تأکید کردند که اکنون معماری نمی‌تواند با فرم‌های گذشته به کار رود. در این باره، شعار لو کوربوزیه بسیار شناخته شده‌است: «عصر مهمی آغاز شده‌است. روحیه جدیدی به وجود آمده… سنت‌ها و رسوم باعث سرکوب معماری شده‌اند. “سبک‌ها” دروغ اند… عصر متعلق به ما، و سبک متعلق به آن، روز به روز معین می‌شوند.» و میس ون در روهه می‌افزاید:«نه دیروز، نه فردا، بلکه فرم را تنها در همین اامروز می‌توان معین ساخت.» این عقیده که بیان شد بی‌توجه به عقاید سیاسی بود، گرچه هر دو با نگرشی ریشه‌ای با یکدیگر پیش می‌رفتند. هانس مه یر مارکسیست در مقاله‌ای با عنوان “دنیای نوین” نوشت: “هر عصری فرم جدید خود را می‌طلبد. هدف ماست که به دنیای جدید، شکلی جدید با معانی امروز بدهیم. اما دانش ما از گذشته باری است که بردوش ما سنگینی می‌کند…” نتیجه آنکه ، معماری باید از نو دست به‌کار شود “انگار هرگز پیش از این نبوده‌است”، و این هدفی است که پیش از این درباره آغاز قرن مطرح نشده بود.

 

دانلود پاورپوینت معماری مدرن

 

 

فهرست موارد بحث شده در پاورپوینت :

 

معماری چیست ؟

سبک های معماری

معماری ارگانیک

آرت نوو

آرت دکو

سبک بین المللی

اواسط قرن مدرن

معماری پست مدرن

نظر شما چیست ؟

ساختمان های مشهور

 

 

 

تعداد صفحات : 33 اسلاید

فرمت فایل : پاورپوینت – ppt – قابل ویرایش

قیمت: 15000 تومان

 

پرداخت و دانلود با کلیه کارت های بانکی عضو شتاب

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
Twitter Facebook Digg yahoo

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *