کوسن اتاق خواب و اهمیت آن

کوسن اتاق خواب و اهمیت آن

.

.

اهمیت بالش و کوسن در اتاق خواب :

.

.

در تمام خانه ها یک حریم خصوصی به نام اتاق خواب وجود دارد که از اصلی ترین و مهمترین قسمت ها در هر خانه به شمار می رود. اهمیت این فضا به چند دلیل است ، یکی اینکه فرد روز خود را در این فضا شروع می کند و همچنین در انتهای روز نیز با قدم هایی خسته از کار روزانه به این اتاق پناه می برد تا به آرامش برسد. از سوی دیگر ، هر فردی یک سوم زندگی اش را در خواب به سر می برد ، که نحوه گذرانده شدن این زمان تأثیر زیادی بر چگونگی کیفیت دو سوم دیگر زندگی فرد دارد و این دوران در اتاق خواب فرد سپری می شود. بنابراین ، مهم است که زمینه و فضا برای آرام خوابیدن فرد به خوبی مهیا شده باشد.

.

.

کوسن اتاق خواب

.

.

برای ایجاد آرامش در اتاق خواب ، بالش ها دارای اهمیت و نقش بسیار زیادی هستند. امروزه بالش ها علاوه بر این که وظیفه و کاربرد سنتی خود را حفظ کرده اند ، در عین حال با تنوعی که در شکل و سایز آنها بوجود آمده ، به یک وسیله دکوراتیو و یکی از عناصر مهم دکوراسیون اتاق خواب تبدیل شده اند که حتی می توانند در نوع سبک و میزان آرامش و راحتی القا شده در فضا نیز نقش تعیین کننده ای داشته باشند.

با این که هیچ قانون جدی و ثابتی در خصوص تعداد بالش ها و کوسن ها برای دکوراسیون اتاق خواب وجود ندارد ، اما بهتر است از دو بالش بزرگ ( در سایز استاندارد بالش ) برای خواب و از دو یا چهار کوسن در پوششی دکوراتیو و متناسب با رنگ و سبک روتختی و روبالشی کنار بالش ها روی تخت چیده و استفاده شود.

بالش ها بر حسب نوع استفاده ، انواع متفاوتی دارند. برای مثال ، برای زیر سر گذاشتن روی تخت ، برای زیر سر گذاشتن روی زمین ، برای لم دادن و برای کنار بدن قررا دادن هنگام خواب جهت محافظت از بدن. برای هر یک از این موارد بالش های خاصی در بازار وجود دارد. حتما بالش متناسب با خواسته خود ، نوع استفاده ای که مد نظر دارید و متناسب با ویژگی های فیزیکی تان برای خود انتخاب کنید زیرا خوابیدن بر روی بالش های نامناسب می تواند عوارضی از قبیل گردن درد ، کمر درد و پشت درد به همراه داشته باشد. خود را به استفاده از بالش های استاندارد عادت دهید.

یکی از بهترین و سالم ترین انواع بالش ها ، همان بالش هایی هستند که به صورت سنتی از پشم پر شده اند ، بنابراین به شما نیز استفاده از این بالش ها را توصیه می کنیم.

بالش ها و کوسن هایی با روکش گلدوزی شده ، قلاب بافی یا پولک دوزی شده از انواع زیبا و بسیار تطبیق پذیر با هر دکوراسیونی ، با هر زمینه و سبک ( بخصوص سبک کلاسیک ) هستند.

در خصوص پارچه کوسن ها ، موارد انتخاب بسیار گسترده است. شما می توانید از انواع کوسن های ساتن ، ابریشم ، مخمل و بالش پنبه پلی استر انتخاب کنید و آن را در چیدمان اتاق خوابتان قرار دهید. فقط توجه کنید بالشی که برای زیر سر خود انتخاب می کنید ، باید دارای روکشی با پارچه نرم و سبک باشد. در صورت تمایل ، می توانید لبه های روبالشی را با پولک و کار دست زیبا و تزئین کنید.

اگر دیوار های اتاق خواب شما با رنگی روشن و شاد رنگ آمیزی شده است ، برای رویه کوسن ها و روبالشی ها ، از پارچه هایی با رنگ های بسیار ملایم و متناسب با دیگر رنگ های موجود در اتاق خواب استفاده کنید. این نکته را در ذهن خود داشته باشید که رنگ و سبک کوسن و بالش باید با دیگر قسمت های دکوراسیون اتاق هم خوانی داشته و در حقیقت مکمل دکوراسیون اتاق خواب باشند.

تخت خواب خود را با قرار دادن کوسن های متعدد زیبا و خوش رنگ روی روتختی بیارایید و دکوراسیون کنید. فقط مواظب باشید که با استفاده بیش از حد کوسن ها ، جلوه تختخواب و اتاق خواب خود را شلوغ نکنید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
balatarin cloob viwio Twitter Facebook Google Buzz Digg yahoo Technorati delicious

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *